Otomatik Oluşturulan TXT Dosyasına Veri Yükleme


Bu çalışmada bir HTML sayfasındaki swf dosyasına kullanıcının girdiği veriler server`a kaydedilmektedir. Bu işlem sırasında serverda otomatik olarak yukleme.txt dosyası oluşturulmakta ve veriler bu dosyaya kaydedilmektedir. Çalışmada php dosyası kullanılmıştır. İndireceğiniz dosyalar arasında aynı işlevi gören asp dosyası da mevcuttur.Asp kullanmak isterseniz tek yapmanız gereken değişiklik fla dosyası kodlarındaki php dosyasının adını asp ile değiştirmektir.

Kaydı txt dosyasına değil bir veritabanı uygulamasına almak istiyorsanız yine indireceğiniz rar dosyası içindeki db isimli klasörü kullanabilirsiniz.


DOSYAYI İNDİR

Uygulama:

1- Dosya 2 kare içermektedir. İlk karede isim,email ve yorum instance name`ine sahip 3 adet input metin kutusu ve gonder isimli buton yer almaktadır.1.karedeki kodlarımız:

gonder.onPress = function(){
if(isim.text!="" && yorum.text !="" && email.text!=""){
verilerim.isim = isim.text
verilerim.yorum = yorum.text
verilerim.email = email.text
verilerim.sendAndLoad("kaydet.php", verilerim, "POST")
}
}
verilerim = new LoadVars()
verilerim.onLoad = function(){
if(this.yazdir=="tamam") {
gotoAndStop(2)
sonuc.text = "Verileriniz kaydedildi"
} else {
gotoAndStop(2);
sonuc.text = "Veri kaydında hata oluştu"
}

}
stop()

Gönder butonuna bastığınızda önce metin kutularına tüm verilerin girilip girilmediği kontrol edilir .Eğer veriler girilmişse bu değerleri isim,email ve yorum adlı 3 değişkene atayarak php dosyasına gönderilir.Php dosyasında gerekli işlemler yapıldıktan sonra yukleme.txt isimli bir dosya serverda otomatik olarak oluşur ve değerler buraya kaydedilir.sendAndLoad komutu ile php dosyası yeniden flash içinde irdelenir ve php dosyasından yüklenen yazdir=tamam isimli değişken ve değeri yorumlanır.Bir sorun olmamışsa flash bir sonraki kareye geçerek sonuc isimli dinamik metin kutusunda verilerin yüklendği uyarısını verir.

2- İkinci karedeki diğer eklentilere aslında gerek yoktur.Ama çalışmayı deneyen kullanıcının bu verilerin gerçekten yüklendiğini görmesi için 3 adet dinamik metin kutusu eklenmiştir.Alttaki butona tıkladığınızda ilk karede php dosyasının otomatik olarak oluşturduğu yukleme.txt dosyasındaki veriler flash içine alınarak ilgili metin kutusunda gösterilmektedir.Bu sayede kullanıcı gönderilen verilerin doğruluğunu kontrol edebilir.2.kare kodları:

stop();
gerial.onPress=function(){
_lv = new LoadVars()
_lv.onLoad = function(yukle){
if(yukle) {
sonuc.text = "Verileriniz geri yüklendi";
isim.text=this.isim;
email.text=this.email;
yorum.text=this.yorum;
}
else sonuc.text = "Veri kaydında hata oluştu"
}

_lv.load("yukleme.txt");
}