Kaynaklar
 
   
   Anasayfa
| Kaynaklar


Kaynaklar

Yazar: Katherina Ulrich
Başlangıç düzeyindeki kullanıcılar için mükemmel bir kaynak. Flash`a ilk başlayanlar için kesinlikle okunması gereken bir kitap.

Yazar: Derek Franklin & Brooks Patton
Sistem Yayıncılık ve Medyasoft işbirliği ile başlangıç ve orta düzey kullanıcılar için hazırlanmış bir kaynak.

Yazar: Ramazan Yıldız
Seçkin Yayıncılık tarafından hazırlanan orta düzey kullanıcılara hitap eden bir kaynak. Bir Türk yazar tarafından hazırlanan ilk Flash kitabıdır.

Yazar: Russell Chun
"Visual Quickstart Guide Macromedia Flash Advanced" Uzman düzeyinde kullanıcılar için hazırlanmış İngilizce bir kitaptır.Özellikle klipler ve actionscript konularına ağırlık verilmiştir.

Yazar: Memduh Saraç
Seçkin yayıncılık tarafından hazırlanan "Flash5 & ActionScript" orta ve ileri düzey kullanıcılara hitap etmektedir. Sayfamızın bazı bölümlerinde bu kitaptan yararlanılmıştır. Mutlaka okumanızı öneririz.

Yazar: Savaş Tekin
Actionscript öğrenmek mi istiyorsunuz ? Bu kitabı mutlaka okumalısınız. Tüm actionscript kodlarını açıklamalı örnekleri ile kitapta bulabilirsiniz.

Yazar: Brian Underdahl
Alfa yayıncılık tarafından hazırlanan "Flash MX" kitabı bu sürüme ait çıkartılan ilk Türkçe çeviri kaynağıdır.

Yazar:Derek Franklin / Jobe Makar
Medyasoft ve Sistem Yayıncılık ortaklığı ile hazırlanmış ileri düzey kullanıcılara hitap eden son derece güzel bir kaynaktır.

Yazar:Savaş Tekin
Flash MX 2004 versiyonu ile actionscript 1.0 bırakılıp actionscript 2.0 diline geçiş yapılmıştır. MX 2004 versiyonunu kullanmak istiyorsanız tartışmasız ilk okunacak Türkçe kaynak kitaptır.

Yazar:David Vogeleer
Flash Professional 8 versiyonu ile ilgili ilk çıkan kaynak kitaplardandır. Henüz Türkçe tercümesi yapılmamıştır. Sayfamızdaki Flash8 örneklerinden bir kısmı bu kitaptan alıntıdır.

Yazar:James English
Medyasoft Yayınları / Macromedia Press  tarafından basılmıştır..Anlatım tarzı birçok kullanıcıya zor gelebilir.Cd ile beraber kitabı yorumlarsanız anlamadaki sorunlar ortadan kalkabilir.

Yazar:Savaş Tekin
Yazarın Flash-MX 2004 versiyonu için hazırladığı kitapla aynı formattadır.Özellikle Actionscript kodları ile ilgileniyorsanız baş vuracağınız ilk kitaplardan biri olmalıdır.

Yazar:Medyasoft Yayıncılık
Flash CS3 kitabıdır. Medyasoft Yayınları / Macromedia Press  tarafından basılmıştır..

Yazar:Medyasoft Yayıncılık
Flash CS4 kitabıdır. Medyasoft Yayınları / Macromedia Press  tarafından basılmıştır..