PHP Aracılığı ile Ziyaretçi Defteri HazırlamaPHP desteği ile hazırlanan bu çalışma flash-db.com ve actionscript.org adresindeki 3 çalışma modifiye edilerek hazırlanmıştır.

Fla dosyasını editlemek için hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur.HTML,Swf,Php ve Txt dosyası olmak üzere 4 dosyayı alltaki linkten indirebilirsiniz.Bu 4 dosyayı serverınızda (PHP desteği olmak kaydıyla) aynı klasör içine yerleştirin.

UYARI: Tek yapacağınız değişiklik serverdaki txt dosyasındaki CHMOD ayarlamasıdır. Bu ayarı 777 yapmalısınız. Bu ayarlama yapılmazsa PHP dosyasından gelen komutları txt dosyasına yazmak mümkün olmayacaktır. Çalışma sistemi şöyle gerçekleşmektedir. Swf dosyasındaki metin kutusuna yazılan veriler php dosyasında değerlendirilir ve kayıtlar buradan txt dosyasına yazdırılır.Txt dosyasındaki veriler ise ziyaretçi defterinde görülürler. İşte bu nedenle txt ayarını mutlaka 777 yapmalısınız. Son olarak ziyaretçi defterine yazılan metin stilinin html sayfasındaki CSS kodlarından etkilendiğini belirtmek isterim.

DOSYAYI İNDİR   

Dosya MX2004 versiyonu ile hazırlanmıştırFlash-mx versiyonu için alttaki butonu kullanınız

FLASH-MX VERSİYONU

 

Kodlarda herhangi bir açıklama yapılmayacaktır. Hazırlanan çalışma yukarıda linklerini verdiğim 3 ayrı fla dosyasının modifiye edilmesi ile oluşturulmuştur.